Jedi iz skute

dagmar  

član od: 23.9.2002

sporočila: 15

tema odprta - 23. jan 2006 8:13 | ogledi: 24.782 | odgovori: 11

Pogosto dobim domačo skuto, ki bi jo rada uporabila za pripravo kosil in ne le za sladice. Večkrat pripravim skutine cmoke, narastek z rezanci ali štruklje, ampak rada bi dobila še kakšno idejo. Predvsem pa si želim čim manj redilne jedi.

Lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. jan 2006 10:19

Široki rezanci s skuto, lahko tudi z dodatkom zelenjave. Pa skuta s čebulo in bučnim oljem, zraven pa črn kruh - za malico na primer ali popoldanski obrok. Mamamia mamamia

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. jan 2006 10:24

Pri nas imamo zelo radi skutno štruco, pečen mlad krompir s skuto, ajdove krape in polnjene jajčevce s skuto, spomnila sem se pa še na skutne palačinke in pečene paprike s skuto. SKUTNA ŠTRUCA Za 4 osebe potrebuješ 1/2 kg skute, 2 jajci, 5 jedilnih žlic pšeničnega zdroba, sol, krušne drobtine. Skuto in zdrob zmešaš že nekaj ur prej (v skrajni sili lahko to storiš slabo uro prej), da se zdrob napije tekočine, in daš počivat. Kasneje v skuto vmešaš jajci in posoliš. Dobljeno maso streseš na vlažen prtiček, potresen s krušnimi drobtinami, narediš štrukelj in ga na koncih zavežeš. Daš ga v vrelo vodo in kuhaš 20 -25 minut. Ponudiš kot prilogo k mesu ali zelenjavi, če pa malo manj soliš, pa lahko tudi k sladkim omakam ali kompotu. pečen krompir s skuto narediš tako, da krompir spečeš v pečici, nato pa ga, ko je že pečen, potreseš s skuto, premešaš in ponudiš. Mlad krompir (kifeljčar) je na ta način odličen, drugega pa nismo pripravljali. AJDOVI KRAPI za 4 osebe; testo: 400 g ajdove moke, 1 l vrele slane vode, pšenična moka; nadev: 200 g skute, 1 jajce, 1/2 dl kisle smetane, pest krušnih drobtin, sol; Ajdovo moko poliješ s slanim kropom in premešaš s kuhalnico. Ko se masa nekoliko ogladi, jo daš na dobro pomokano desko (tu rabiš pšenično moko) in razvaljaš na cca 4-5 mm. Testo narežeš na kvardate/kroge in nanje polagaš nadev. Tega narediš tako, da dobro zmešaš vse zgoraj navedene sestavine. Kvadrate/kroge z nadevom prepogneš na pol, stisneš ob robovih in 10 minut kiuhaš v slanem kropu. Ponudiš kot prilogo, tako kot štruklje. S SKUTO POLNJENI JAJČEVCI za 4 osebe: 2 jajčevca, 2 žlici v mleku namočene krušne sredice, 1 jajce, 1 žlico suhih gob, 1 žlica sesekljanega peteršilja, 2 žlici drobtin, malo naribanega sira, olje, sol, poper; Jajčevce prerežeš po dolgem in izdolbeš. meso jajčevca, namočen kruh in namočene gobe drobno sesekljaš, zmešaš s skuto, sirom, ajcem, drobtinami in peteršiljem. Soliš, popraš. Z nadovom napolniš jajčevce in jih zložiš v pekač, namazan z oljem, nato pa 45 minut pečeš pri 200 stopinjah. Od časa do časa v pekač naliješ nekaj žlic tople vode. Ponudiš kot samostojno jed s solato, lahko pa tudi kot prilogo. pa dober tek, maja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. jan 2006 12:56

Mc maya ali lahko prosim napišeš še recept za pečene paprike s skuto? Najlepša hvala jade

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. jan 2006 18:05

Skutina juha ( super za zdijanje vročine ) Kuhan krompir in skuta - v obeh primerih govorim o slani skuti. Razni slani zvitki - burek, pitulice mislim, da tudi kot nadev za pico - nisem preizkusila Lumpica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. jan 2006 19:28

Že zadnjič enkrat sem brala o pitulicah.Brez zamere,kaj je to? Teka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

23. jan 2006 20:46

Lumpica, kako narediš skutino juho? Mojega očeta že nekaj dni muči vročina, močan prehlad... in bi zelooo prav prišla! Mi zaupaš recept? LP, Stanka

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

24. jan 2006 0:49

PEČENE PAPRIKE S SKUTO sestavine: podolgovate (špic) rdeče paprike; za nadev na vsako papriko cca. 70 g skute, čajno žličko kisle smetane, malo sesekljanega česna in peteršilja, sol, poper; papriko na žaru/v pečici popečeš z vseh strani in olupiš. Previdno odstraniš semenje, tako da so paprike še vedno cele. V paprike nadevaš mešanico skute, smetane, česna, peteršilja, soli in popra. Lahko znova spečeš v pečici (cca 20 minut) ni pa nujno. Ponudiš lahko kot prilogo, samostojno za malico ali pa s solato kot samostojen obrok. Meni so všeč tudi hladne. Ta recept je moja varianta tistega, ki je na strani http://www.slovenskomleko.com/napitki/rec_radio.html Tukaj je sicer še kup zanimivih receptov s skuto. pa dober tek, maja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jan 2006 10:45

Najlepša hvala, recept je že v beležki in čaka na vrsto. LP jade

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. jan 2006 13:01

Skuto lahko porabiš tudi v polpetih - polovico mletega mesa in polovico skute (namesto starega kruha npr.). In seveda začimbe, ki spadajo v polpetke........... LP zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti